Zasady efektywnej nauki

Przez efektywne uczenie rozumiemy maksymalną zdolność do przyswajania danej, potrzebnej wiedzy a także prawidłowe jej wykorzystanie w określonym czasie. Oto osiem zasad, które pomogą Ci w nauce.

Kliknij aby zobaczyć materiał >>>

Jak radzić sobie z emocjami

Drodzy uczniowie….

Od jakiegoś czasu wszyscy znaleźliśmy się w bardzo skomplikowanej sytuacji- pandemia nie jest czymś, co można było przewidzieć. Wszyscy- zarówno uczniowie, nauczyciele czy rodzice żyjemy się w zupełnie nowej dla nas rzeczywistości. Wy Drodzy uczniowie jesteście się w takim okresie, kiedy Wasze emocje wystawione są na różne wahania, zmiany nastrojów i oczywiście od tego uzależnione jest Wasze ogólne samopoczucie.

Czytaj więcej: Jak radzić sobie z emocjami

Trening mózgu, czyli ćwiczenia na dobrą PAMIĘĆ

Trening mózgu, który proponujemy w poniżej, to cztery ćwiczenia wzmacniające pamięć. Trening mózgu jest bardzo ważny w czasach, gdy bombardowani jesteśmy tysiącami ważnych i nieważnych informacji i coraz częściej zdarza się nam się zapominać o rzeczach najistotniejszych. Na szczęście są techniki, by nauczyć się szybkiego i trwałego zapamiętywania. Zapraszamy do ich wypróbowania!

Trening mózgu jest tak samo ważny, jak ten ciała. Dlaczego? Ludzka pamięć zachowuje się podobnie jak mięśnie – jeśli nie poddajemy jej systematycznemu wysiłkowi, lecz używamy stale rozmaitych "podpórek", szybko słabnie i zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Systematyczny trening pozwoli utrzymać ją w znakomitej kondycji.

Czytaj więcej: Trening mózgu, czyli ćwiczenia na dobrą PAMIĘĆ

Rymowanki, zgadywanki wierszowane

Rymowanki pełnią szczególną rolę w kształceniu się u dzieci świadomości dźwiękowej, która jest niezbędna do rozwinięcia umiejętności czytania i pisania. Zabawny język i krótki tekst sprawiają, że rymowanki można łatwo i szybko zapamiętać. Dzieci z pewnością bardzo chętnie będą poznawały świat, utrwalały znaczenie słów i dobrze przy tym się bawiły.

Czytaj więcej: Rymowanki, zgadywanki wierszowane

Łamigłówki ortograficzno-językowe dla każdego!

Rozwiązywanie łamigłówek to lubiany przez dzieci i dorosłych sposób spędzania wolnego czasu. A czy nauka ortografii musi być nudna? Oczywiście, że nie! Łamigłówki ortograficzne i językowe – poza dostarczeniem wartościowej rozrywki – pomogą uczniom opanować umiejętności poprawnego pisania. Rozwiązując ciekawe zadania – dzieci zdobędą potrzebną wiedzę, dobrze się przy tym bawiąc.

Drodzy Uczniowie!  Dzięki proponowanym ćwiczeniom macie okazję sprawdzić swoje umiejętności i miło spędzić czas. Powodzenia !!!

Czytaj więcej: Łamigłówki ortograficzno-językowe dla każdego!