Grupa Kangurki – wychowawca Klaudia Wyskiel

Drodzy Rodzice!

Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę. „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (…).”

Obecna sytuacja z jaką musimy się zmagać wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz ograniczeń. Zamkniecie placówek oświatowych  to trudny dla nas czas, jednak postarajmy się wykorzystać go jak najlepiej, w trosce o wszechstronny rozwój swojego dziecka. Dlatego w zakładkach „Edukacja zdalna – Bajkowa Kraina” będziemy umieszczać pakiet tematyczny zawierający różnorodne zestawy zabaw, ćwiczeń ruchowych, zajęć plastycznych, grafomotorycznych oraz logopedycznych dostosowanych odpowiedni do wieku dziecka.

Rodzicu

Niech czas, który spędzacie razem będzie okazją do wspólnej i wesołej zabawy. Razem gotujcie, śpiewajcie, tańczcie i odpoczywajcie. Spróbuj także wykorzystać te chwile na większe usamodzielnienie swojej pociechy. np. podczas wspólnego przygotowywania posiłków, sprzątania, ubierania itp. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy też różnorodne zabawy i gry zręcznościowe.

*Zachęcam również do zaglądania w zakładki poszczególnych grup gdzie znajdą Państwo informacje dodatkowe o różnych akcjach bądź wydarzeniach, które będą dotyczyć danej grupy wiekowej. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.

Serdeczne Pozdrowienia dla wszystkich Rodziców oraz moc uścisków dla moich najwspanialszych Kangurków! Dużo zdrówka!

Klaudia Wyskiel