Aktywny Przedszkolak – prowadzący Gabriela Niemiec

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Dzieci bardzo lubią się bawić. Zabawę podejmują dobrowolnie i dla przyjemności. Uczą się kultury, sposobów nawiązywania kontaktów społecznych, wyrażania swoich przeżyć oraz stanów uczuciowych. Dzięki zabawie bardzo bogacą swoje słownictwo. W przedszkolu dzieci zdobywają pierwsze wiadomości o otaczającym go świecie, poznają rzeczy i zjawiska, o których słyszą lub oglądają na obrazkach w telewizji. Ich ciekawość wykracza poza najbliższe otoczenie i chcą to wszystko pokazać nie przez bierne słuchanie, ale przez aktywne działanie.

Obecna sytuacja z jaką się zmagamy niestety nie pozwala nam na wspólną zabawę w ulubionym przedszkolnym kąciku, nie pozwala na wspólne spacery, czytanie książek, poznawanie i odkrywanie świata w jakim żyjemy, gry zespołowe i nie tylko…  Zdaję sobie sprawę jak trudny jest to czas dla Państwa, ale także i dla Was Kochane Dzieci.  Dlatego w tych trudnych chwilach, chcę umilić wam spędzanie wolnego czasu w domu. Chcąc zrekompensować brak zajęć popołudniowych w przedszkolu, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły, raz w tygodniu będzie tworzony pakiet różnorodnych form pracy i proponowanych zabaw oraz ciekawych propozycji dla naszych wychowanków zgodne z realizowanymi tematami kompleksowymi. Postaram się również by były to propozycje, które pozwolą w miarę możliwości na pracę samodzielną naszych dzieci, a tym samym ubogacą jego wszechstronny rozwój.

*Zachęcam również do zaglądania w zakładki poszczególnych grup gdzie znajdą Państwo informacje dodatkowe o różnych akcjach bądź wydarzeniach, które będą dotyczyć danej grupy wiekowej. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.

Serdecznie Pozdrawiam Was Kochane Dzieci oraz waszych Rodziców! Życzę dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy każdego dnia ;)

Gabriela Niemiec